web tasarım patent  Ready made
Aktuální nabídka společností
Předchozí Další
Podnikejte bezpečně
celý článek
0

Vyberte počáteční písmeno hledaného slovního spojení:

* A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ž

Ready made

Zakladatelé ready made společnosti společnost nezakládají za účelem svého vlastního podnikání, nýbrž s úmyslem dalšího prodeje. V okamžiku, kdy se objeví zájemce o odkup společnosti, je již společnost hotová, proběhl již celý proces založení společnosti a jejího vzniku. Takováto společnost je tedy zapsána v obchodním rejstříku, má zpravidla splacenou celou výši upisovaného základního kapitálu, nevykonává žádnou činnost, a tudíž nedisponuje žádnými pohledávkami ani závazky.

Vyvstává otázka, kdo by mohl mít zájem na koupi hotové společnosti a proč by tak činil - důvodů k odkupu předem založené firmy na prodej je hned několik:
• Prvním z nich je neorientování se v legislativě. Podnikatel má kupříkladu skvělý podnikatelský záměr, know-how, ale netroufá si absolvovat celý administrativní proces založení a vzniku společnosti. Proto je zde pro něj pohodlné řešení v podobě firmy na prodej.
• Dalším důvodem je časová zátěž. Podnikatelé mívají spoustu záležitostí k vyřízení a na další papírování a čekání front na úřadech již zkrátka nemají čas. Při koupi již založené obchodní společnosti dojde pouze k zaznamenání převodu do obchodního rejstříku, což zabere pouhých několik desítek hodin.
Finanční důvod. Potenciální zakladatel nemusí disponovat základním kapitálem (u společnosti s ručením omezeným 200 000 Kč, u akciové společnosti 2 miliony Kč). Stačí, aby disponoval částkou nezbytnou pro odkup ready made společnosti.

V případě, kdy osoba kupuje ready made společnost od odborné společnosti, má zpravidla jistotu, že společnost byla založena specialisty, kteří dobře vědí, jak založit firmu a může očekávat kvalitně a bezchybně odvedenou práci.
 

Nenechte se zmást konkurencí a jejími cenami bez DPH. Zobrazit více informací.
Doživotní sídlo v Praze - jedině u nás!
Založení a.s.
:
Firmus.cz © 2019 •